آیین رونمایی از گالری مجازی ایران هنر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای سیاست گذاری گالری ایران هنر نیز در آیین رونمایی از این گالری مجازی گفت: گالری ایران هنر تنها یک نمایشگاه یا فروشگاه مجازی نیست بلکه یک بانک اطلاعاتی جامع از آثار هنرمندان است.

سید جمال هادیان در توضیح این گفته خود افزود: در سامانه ایران هنر برای هر هنرمند صفحه ای خاص وجود دارد که باید در بدو ورود سوابق تحصیلی، نمایشگاه ها و افتخارات خودشان را ثبت کنند تا علاقه مندان با ورود به سایت بتوانند با هنرمند و آثار او آشنا شوند، چیزی که ما آرزوی آن را داشتیم و تا به حال تشکیل نشده بود. رئیس شورای سیاست گذاری گالری ایران هنر نیز در آیین رونمایی از این گالری مجازی گفت: گالری ایران هنر تنها یک نمایشگاه یا فروشگاه مجازی نیست بلکه یک بانک اطلاعاتی جامع از آثار هنرمندان است.

وی در ادامه گفت: این سایت برای هنرمندانی که هنر را در مکتب روزگار آموخته،مأخوذ به حیا و کمتر شناخته شدههستند اما آثاری واجد ارزش های هنری عرضه کرده اند این فرصت را فراهم آورده تا خود را به دیگران معرفی کنند. هادیان با بیان اینکه اینجا فقط آثار اصیل ارائه می شود افزود: این سامانه اهداف مهمی را دنبال می کند و از آنجا که اثر اصیل یک سرمایه است به دنبال کسب منافع اقتصادی از آثار هنری هستیم تا آثار هنری را وارد خانه ها و مراکز دیگر کنیم.

رئیس شورای سیاست گذاری گالری ایران هنر با بیان اینکه طبق اساسنامه گالری ایران هنر قرار است بخشی از منافع این سامانه به بیماری های صعب العلاج هنرمندان اختصاص داده شود؛ گفت: تلاش داریم تا در قسمتی از سایت امکان برگزاری حراج مجازی فراهم کنیم و امیدوارم بتوانیم ماهی یک مرتبه آثار هنرمندان را به حراج مجازی بگذاریم.

وی گفت: این سامانه بدون بودجه های دولتی تشکیل شده و هیچ تعلق و وابستگی به هیچ ارگانی نداشته و ندارد بلکه از صفر تا صد آن توسط بخش خصوصی به انجام رسیده است.

وی در خصوص قالب این سایت نیز گفت: سایت ایران هنر از سنخ دیگر صفحات وب که به صورت قالبی آماده تهیه شده اند نیست، در این مجموعه یک تیم بیش از 9 ماه زحمت کشیدند و برای گرافیک زیبا و نوآورانه آن تلاش شده و برگرفته از این ضرب المثل انگلیسی است که «همیشه اصل بهتر از کپی است». رئیس شورای سیاست گذاری گالری ایران هنر گفت: در دل این سامانه یک رسانه نیز وجود دارد تا به مخاطبان و همه علاقه مندان فرهنگ و هنر، تولیدات جدید و مشخصات هنرمندان را معرفی کند تا مرجعی برای بخش تولید محتوایی نیز به حساب بیاید.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

info [at] artirangallery.com
88052767 9821 +
تهران، میدان ونک، بعد از پل کردستان، پلاک ۴۷، واحد ۸